Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Úvodní stránka

model
render

Vizualizace a virtuální realita (VR)

Cílem naší práce je přemostit komunikační propast mezi developery, architekty nebo výrobci a jejich potenciálními investory. Využíváme k tomu moderní technologie, jako jsou digitální 3D modely, vizualizace, BIM (Building Information Modeling) a VR (virtuální realita).

Investoři si díky nim mohou představit projekt mnohem lépe než pouze na papíře či v počítači. Prohlédnou si nejen prostorové uspořádání celého projektu, ale také kombinaci barev, textur, vybavení a mnoha dalších prvků.

Vizualizace

Vytváříme vizualizace interiérů a exteriérů developerských projektů, vizualizace rodinných domů nebo dalších libovolných objektů. Nejraději vytváříme fotorealistické vizualizace velkého rozlišení zasazené do fotografií, které si sami dopředu pořídíme dronem.

Zhotovíme Vám však samozřejmě i standardní a cenově dostupnější kvalitu vizualizací. Pokud nemáte 3D model, nezoufejte, běžně děláme vizualizaci i z 2D výkresové dokumentace.

Vizualizace

Interiéry

Pro zákazníky jsou vizualizace velmi důležitou a přínosnou pomůckou. Sahají totiž mnohdy za hranice představivosti a pomohou investorovi s představou o kompozici dané scény. Často do interiérů doplňujeme konkrétní vybavení a firemní standardy. Vybavení, zařizovací předměty, barevné a materiálové specifikace vybíráme dle Vašich představ z naší rozsáhlé knihovny nebo Vám je vytvoříme přímo na míru.

Vizualizace

Exteriéry

Vizualizace exteriérů vytváříme v různých variantách, které se od sebe liší množstvím propracovaných detailů. To má přímý vliv na jejich časovou náročnost. Pro realizaci vizualizace je možné nám dodat 3D model, běžně ale také pracujeme s 2D podklady (architektonické studie, výkresové dokumentace či kresby) se znázorněnými náležitostmi pro konstrukční a materiálové řešení. V případě, že nemáte materiály a barvy ještě specifikované, Vám můžeme vytvořit náš vlastní návrh.

Vizualizace

360°, videa a další

Vizualizace 360° – příprava pro virtuální prohlídku

Vizualizace interiérů a exteriérů připravujeme i v podobě 360° pohledu pro prohlížení na webu nebo ve VR brýlích. Mimo vizualizace vytváříme z digitálního modelu také videa, řezy modelem, 3D půdorysy a další propagační materiály. Hledáte více? Kontaktujte nás

Virtuální realita

Převádíme budoucnost do reality

Virtuální realita je svět bez hranic. Je to forma podmanivé prezentace projektu, při které se pozorovatel ocitne v reálném měřítku ve 3D prostředí, se kterým může přímo interagovat. VR je nový způsob, jak interaktivně investorům prezentovat Vaše myšlenky a projekty.

Virtuální realita je naší vášní. Jste připraveni do ní vstoupit i Vy?

Originální prezentace,
která vám vytvoří výhodu na trhu

Virtuální realita (VR) je technologie, která dokáže vtáhnout pozorovatele do počítačem simulovaného prostředí a to ve spolupráci s jeho zrakem, sluchem a hmatem. K vytvoření VR jsou využívány speciální brýle, které jsou schopny v mozku vyvolat věrohodný trojrozměrný obraz.

Ano, konečně opravdové 3D!

Virtuální realita

Stavebnictví

Podmanivý způsob prezentace

... Procházíte elegantním domem, obdivujete francouzská okna ve velkém obývacím pokoji, malby na zdi a prostornou kuchyni. Závěsné lustry vytváří společně s ohněm v krbu měkké světlo, které se odráží v podlaze. Tato kompozice ve Vás budí příjemný pocit domova ...

... Pak si investor sundá VR brýle a pokračujete s ním v obchodní schůzce.

S VR předáte nejen to, jak stavba bude reálně vypadat, ale také jak se investor bude v navrženém prostoru cítit. Absence prostorové představivosti je u veřejnosti běžná, ale lze ji dnes už nahradit různými způsoby. Vnímání prostoru je také velice subjektivní a individuální. Když jsou investoři přeneseni do projektu a uvidí ho v měřítku 1:1, jsou schopni získat mnohem lepší cit pro to, co opravdu chtějí.

Co vidíte, to dostanete

Virtuální realita

Pasivní VR

Pasivní virtuální realita je omezena pouze na 360° snímky a to buď jako vizualizace, nebo fotografie. Hlavou můžete otáčet všemi směry a podle toho vidíte příslušnou část snímku ve VR. Nemáte zde však možnost volného pohybu. Pro jednoduché ovládání slouží tzv. interaktivní symboly, které například posunou uživatele na další snímek.

Virtuální realita

Ukázky

Prodejte budoucnost už dnes

V dnešní době se úspěch nového projektu odehrává mnohdy ještě před tím, než se začne stavět. Má to za následek dobře promyšlená kampaň, která odprezentuje budoucím zákazníkům hodnoty, které se teprve chystáte vytvořit. Věříme, že dobrá prezentace musí zaujmout. Jinak řečeno musí chytit za srdce a vyvolat emoce. Právě emoce jsou tím nejlepším marketingovým nástrojem.

Pronikněte až za hranu vaší představivosti

Návrhář a vizualizátor Olivier Demangel popsal šokující přiblížení realitě, které zažil při své první zkušenosti s VR. Nemohl uvěřit, jak je virtuální realita přesvědčivá a věrohodná. Zažijte také tento WOW-efekt! VR umožní architektům, návrhářům, projektantům a developerům vytvářet či prezentovat budovy nebo výrobky intuitivně v 3D prostoru kolem nich. 

Virtuální realita

Detailnost

Prodej a prezentace

Jednou z výhod virtuální reality je možnost vytvoření různých úrovní detailu. Jako architekt nebo obchodní zástupce můžete již v rané fázi návrhu zprostředkovat dostatečný zážitek z objektu, aby investoři získali představu o prostorových vztazích. Prostředí však může být i natolik reálné, že měkké sluneční světlo za pomocí okenních filtrů dopadá na fotorealistické 3D textury komponentů a s doplňujícím zvukem švitoření ptáků z pootevřených oken při prezentacích v klientovi vybudí mnohonásobně silnější emoce než pouhý obrázek. Toho se pak využívá při prezentaci nebo při samotném prodeji.

Ve virtuální realitě se vaše příběhy budou vyprávět samy...

Naši klienti

Máte otázku?

Ing. Zbyněk Pohořelský

Ing. Zbyněk Pohořelský

Ing. Lucie Rožanská

Ing. Lucie Rožanská

  • Grafik
  • Brno - Královo Pole
Ing. Jan Fousek

Ing. Jan Fousek

Ing. Arch. Lukáš Šupák

Ing. Arch. Lukáš Šupák